Logo
 1. Úvod
 2. O NÁS
Profil společnosti

Společnost MONTEX, spol. s r.o. Kolín patří mezi nejvýznamnější tuzemské výrobce nástaveb, přívěsů a vybavení pro nákladní vozidla. Během své téměř dvacetileté tradice jsme vyrostli v jednoho z největších karosářů u nás a zároveň se nám podařilo vytvořit dlouhodobé kontakty na zahraniční odběratele. Díky těmto zkušenostem jsou naše nástavby na špičku v kvalitě provedení, spolehlivosti a životnosti.

Hlavní oblast našeho výrobního programu tvoří především valníkové nástavby, skříňové nástavby, chladírenské a mrazírenské nástavby, soupravy a přívěsy, sklápěcí nástavby, přepravníky nápojů, kontejnery a kontejnerové nosiče, servisní a dílenské vozy, speciální a další nástavby. Ve spolupráci s firmou LAMBERET dodáváme pro tuzemský trh velmi kvalitní nástavby této firmy včetně komplexního zajištění servisu nástaveb i návěsů. V současné době máme celou řadu projektů optimalizace nástaveb pro zajištění vyšší a sériové kvality a snížení ceny. Mezi úspěšné produkty patří sériové dodávky plywoodových nástaveb do evropské sítě firmy Volvo pod obchodním názvem VOLVO CITIPRO. Mezi další optimalizované produkty patří nové verze celohliníkových valníků MTVAL SMALL, nových lehkých Poyester-voštinových skříňových nástaveb a malých sériových sklápěcích nástaveb na podvozky do 6,5t.

Pro posílení významné pozice v oblasti výroby nástaveb na nákladní automobily jsme rozhodli, jako jedna z prvních společností dodávajících nástavby, o zavedení systému managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001 a systému environmentálního managementu podle ČSN EN ISO 14001:2005, a tím zvýšení konkurenceschopnosti a kvality činnosti. O úspěchu zavedení a udržování systému managementu jakosti svědčí i úspěšné následné dozorovací a obnovovací audity.

Díky kvalitě nástaveb se mezi hlavní zákazníky se řadí velké spediční firmy, velkoobchodní řetězce a distribuční sklady, kde jsou vyžadovány spolehlivé a odolné nástavby s veškerými atesty a ATP certifikáty. Pro dodržení vysoké kvality a zrychlení dodávek společnost v roce 2007-2008 zdvojnásobila výrobní kapacity a tak se podařilo docílit rychlejšího a kvalitnějšího uspokojení požadavků zákazníků.

Výrobní závod

Výrobní závod s moderním technologickým zázemím se nachází ve snadné dostupnosti Prahy, Hradce Králové a Pardubic, na nové dálnici D11 (EXIT 50 nebo 62). V současné době disponujeme výrobní plochou cca 8700 m2 rozčleněné ve třech moderních výrobních halách s navazujícími technologiemi:

 • sklad ocelového materiálu a příprava profilů (střihání, řezání, ohýbání a ohraňování)
 • svařovnací stání pro 10x souběžných zakázek a 2x samostané svařovací pracoviště drobných svařenců
 • tryskací box 15 m a 2x lakovací box 15 m a 8 m pro povrchovou úpravu kompletních zakázek
 • montážní hala skříňových a valníkových nástaveb
 • montážní hala chladírenských a mrazírenských nástaveb
 • pracoviště přípravy elektroinstalace podvozků, zapojení a montáž konečné elektroinstalace a příslušenství
 • pracoviště montáže zdvíhacích plošin
 • pracoviště montáže závěsů, spoilerů, doplňků a dalšího příslušenství
 • sklad s kompletací a expedicí materiálu pro jednotlivé zakázky

Obchodní oddělení

V září 2009 jsme přesunuli ekonomické a obchodní oddělení do nových prostor centra služeb v našem výrobním závodě v Radovesnicích II. Nyní jsme k Vám blíže, snadná dostupnost z Prahy, Hradce Králové, Pardubic (dálnice D11) nám umožňuje poskytovat Vám lepší a rychlejší služby. Při sjednávání zakázky Vás provedeme naším moderním výrobním závodem, prodiskutujeme a navrhneme Vám to nejlepší řešení v přímé spolupráci obchodního, technického a konstrukčního oddělení.

Pojedete-li okolo nás, neváhejte a navštivte naše nové centrum služeb, rádi Vás tu uvítáme, provedeme, nabídneme dobrou kávu a připravíme pro Vás zvýhodněno nabídku našich služeb.

Výrobní závod Radovesnice II - nové obchodní a servisní oddělení

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz